Журнал «Аптечный аудит» —

первое специализированное издание для руководителей

и бухгалтеров предприятий фармацевтической отрасли.

Юридическая консультация

У препарата закінчився термін реєстрації, але не закінчився термін придатності — дії аптеки

 

Фабула.

Розпорядженням №2218-1.3/2.3/17-13 від 28.01.2013 р. було введено заборону на реалізацію розчину для ін’єкцій та пігулок препарату Траумель С, підстава для заборони — відсутність реєстрації. Вже вранці 29.01.2013 р. інспектор Держлікслужби з’явився в аптеці і наклав штраф, за торгівлю не зареєстрованим препаратом (препарат закуповувався з урахуванням всіх вимог законодавства, тобто на момент покупки він був зареєстрований).
Нова реєстрація зазначених препаратів відбулася 1 лютого 2013 (№реєстраційного свідоцтва UA/5934/03/01 і UA/5934/02/01 від 01.02.2013 р.)

Прочитать остальную часть записи »

Реклама лікарських засобів та медичних виробів

Люди будуть рекламувати свої товари завжди — і в добрі часи, і в лихі. В добрі — вони хочуть рекламувати; в лихі — вони повинні рекламувати.

/Брюс Бартон/

На конституційному рівні, в статті 49 Основного Закону, закріплено, що кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. Суттєвою складовою цього права є доступність лікарських засобів та медичних виробів. Разом із тим, доступність лікарських засобів/медичних виробів також передбачає доступність повної та достовірної інформації про ці засоби, їх ефективність та безпечність.

Саме з метою забезпечення цього права держава регулює розповсюдження інформації про лікарські засоби, а також медичні вироби за допомогою спеціальних правил й обмежень, та здійснює контроль за його порушенням шляхом притягнення до юридичної відповідальності.

 

Прочитать остальную часть записи »

Митниця класифікує препарат як дієтичну добавку: юридичний аналіз передумов та наслідків на прикладі однієї справи

Численні повідомлення стосовно фактів неправомірної діяльності посадових і службових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, що все частіше з’являються в засобах масової інформації, уже перестають дивувати суспільство, однак обурення від того лише зростає. Законність і здоровий глузд посідають чи не останні місця серед принципів, якими повинні керуватися державні органи та, зокрема, їх посадові особи при здійсненні свої повноважень. Для фармацевтичного ринку, що вже кот­рий рік поспіль є чи не найбільш зарегульованим, питання юридичних помилок окремих посадових осіб звучать усе частіше, та деякі з них, зважаючи на їх соціальну значущість, набувають усе більшого резонансу.

Прочитать остальную часть записи »

Реклама:

Книжный магазин: