Журнал «Аптечный аудит» —

первое специализированное издание для руководителей

и бухгалтеров предприятий фармацевтической отрасли.

У деяких регіонах призупинено програму «Доступні ліки»

В Україні продовжується реалізація програми «Доступні ліки», яка стартувала 1 квітня 2017 р. На сьогодні в рамках програми пацієнти за рецептом лікаря можуть отримати безкоштовно або з доплатою лікарські засоби для терапії серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу та бронхіальної астми.

Останнім часом почала з’являтися інформація щодо проблем з реалізацією програми. Зокрема, співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак зазначив: «Численні скарги, які надходять на «гарячу лінію» і в громадські приймальні партії «Наш край», свідчать про те, що програма «Доступні ліки» зупинилася. Люди повідомляють про відсутність ліків в аптеках, а також про численні відмови лікарів виписувати рецепти на безкоштовні ліки. В аптеках відзначають, що з 24 листопада припинилося фінансування програми». Він зауважив, що влада обіцяє розширити перелік безкоштовних ліків, тоді як в наявності немає і вже затверджених програмою.
За його словами, у більшості областей України державна програма «Доступні ліки» майже місяць не працює.
«Замість того, щоб вчасно компенсувати аптекам безкоштовні ліки, Уряд просить видавати ліки в борг. Аптеки не готові цього робити, оскільки бюджети міст і областей не прийняті: розпорядники не знають, якими коштами будуть оперувати. Коли області отримають гроші з державного бюджету на реалізацію програми — теж невідомо», — повідомив О. Мазурчак.
Нагадаємо, що в 2017 р. на реалізацію програми бюджетом передбачено 700 млн грн. За даними Державної казначейської служби України (далі — ДКСУ) станом на 1 листопада 2017 р. з державного бюджету в регіони направлено відкритих асигнувань на суму 522,9 млн грн., з яких фактично компенсовано аптекам 378,4 млн грн., тобто 72,4%. Найбільш активними регіонами є Харківська та Кіровоградська області, де освоєно більше 90% виділених з бюджету коштів. Найнижчі показники у Львівській та Волинській областях, де освоєно 45,3 і 50,8% коштів відповідно.
Як свідчать дані ДКСУ, коштів на реалізацію програми в цьому році цілком достатньо, однак існує проблема з їх розподілом між розпорядниками коштів. Ця проблема виникає, оскільки МОЗ України не контро¬лює хід реалізації програми. Міністерству неохідно збирати статистичну інформацію, зокрема щодо кількості виписаних рецептів та їх обслуговування в аптеках. Аналіз цієї інформації дозволить фахівцям МОЗ контро¬лювати хід реалізації програми та вчасно вносити необхідні подання до Уряду щодо необхідності перерозподілу коштів, виділених на реалізацію програми реімбурсації.

www.apteka.ua

 

Реклама:

Книжный магазин: